fbpx

6 lipca 2024 odbyła się Gala zakończenia 10. jubileuszowego sezonu naszego teatru.

Wydarzenie było dedykowane wszystkim tym, dzięki którym ten jubileuszowy sezon był wyjątkowy. Nasz teatr ma szczęście do wspaniałych osób, instytucji i firm, które wspierają nas w tworzeniu niezależnej instytucji kultury. To im wręczyliśmy nagrody APLAUZ 2024.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć naszych laureatów!

Laureaci nagród APLAUZ 2024

NAGRODA SPECJALNA - Miasto Łódź

Nagroda w kategorii specjalnej jest podziękowaniem za pomoc w spełnieniu kolejnego ogromnego marzenia naszej Fundacji. W listopadzie 2023 roku odbyła się I edycja naszego autorskiego Festiwalu Teatru Kameralnego, w której wystąpili: Kamil Maćkowiak, Julia Wyszyńska, Maria Seweryn, Jowita Budnik oraz jedyna i niepowtarzalna Krystyna Janda.

Festiwal otworzył nowy rozdział w życiu naszej instytucji oraz został przyjęty z entuzjazmem przez łódzką publiczność, co tylko nas utwierdziło w przekonaniu, że wszyscy potrzebujemy mądrego teatru i bliskiej relacji widza z artystą, którą zapewniają kameralne sztuki.

Nagrodę w kategorii specjalnej odebrała Pani Wiceprezydent Miasta Łodzi, Małgorzata Moskwa-Wodnicka.

KATEGORIA PARTNER - Muzeum Miasta Łodzi

W mijającym sezonie, dzięki przychylności i otwartości zespołu Muzeum Miasta Łodzi, zrealizowaliśmy spektakularną sesję zdjęciową oraz nagraliśmy intro do spektaklu „DIVA 2. Lament królowej”. Kto widział plakaty, fronglighty czy projekcje w trakcie spektaklu, ten wie, że – jak to mówi Diva – biednie już było. Artystyczny rozmach tego przedsięwzięcia to zasługa wspaniałej współpracy z Muzeum Miasta Łodzi.

Nagrodę w kategorii PARTNER odebrała Pani Dyrektor Muzeum Miasta Łodzi, Magda Komarzeniec.

KATEGORIA PARTNER - Telewizja TOYA

Sezon jubileuszowy możemy nazwać sezonem spełnionych marzeń – jednym z nich, od wielu lat, była nominacja do Energii Kultury, plebiscytu organizowanego przez Telewizję TOYA. W 2024 roku nie tylko kapituła Energii Kultury wyróżniła nominacją nasz spektakl – monodram „Mężczyzna z różowym trójkątem” – ale do tego nagrodę zdobyliśmy dzięki pospolitemu ruszeniu naszych widzów w głosowaniu.

Nagrodę w kategorii PARTNER odebrała Pani Prezes TV TOYA, Pani Barbara Mrozińska-Badura.

KATEGORIA BIZNES - Klinika Retkowska

Nasz jubileuszowy spektakl, „DIVA 2. Lament królowej” nie powstałby, gdyby nie wyjątkowy partner tytułu. Wyjątkowy, bo nikt tak nam nie zaufał, jak Klinika Retkowska. Ania i Jarek Retkowscy wybrali współpracę z nami w bardzo świadomy z biznesowego punktu widzenia sposób – wiedzieli do kogo i jak chcą dotrzeć dzięki komunikacji w teatrze, ale co ciekawe, zaczęli do nas przychodzić jako widzowie zupełnie niedawno. Teraz już przepadli i mamy nadzieję, że zostaną w naszej teatralnej rodzinie na dłużej.

Nagrodę w kategorii BIZNES odebrali właściciele Kliniki Retkowska, Anna i Jarosław Retkowscy.

KATEGORIA BIZNES - Fun&RunStudio

W sezonie jubileuszowym przekonaliśmy się o sile przyjaźni w biznesie. Wiemy już, że możliwe jest, aby pracować w świetnej atmosferze, z życzliwymi, ciekawymi artystami, a do tego, aby efekt końcowy był niezwykle profesjonalny i jakościowy.

Tak właśnie przebiegała nasza współpraca z Arturem Ruskiem, który wykonał zdjęcia do akcji Teatr Fajnych Łodzian, uwiecznił całą naszą ekipę do albumu, który wydaliśmy z okazji 10-lecia oraz jest autorem sesji plakatowej do nowej odsłony spektaklu „Cudowna terapia” z Pauliną Chruściel.

Nagrodę w kategorii BIZNES odebrał właściciel Fun&Run Studio, Artur Rusek.

KATEGORIA WIDZ - Magdalena Geraga

To bardzo ważna dla nas kategoria – jako jedyny teatr w Polsce, nagradzamy naszych kochanych Widzów. Jesteście siłą naszego teatru i naszymi najlepszymi ambasadorami. W tym roku mieliśmy zaszczyt nagrodzić kolejne dwie cudowne osoby.

Pierwszą statuetkę w kategorii WIDZ odebrała Magdalena Geraga.

KATEGORIA WIDZ - Eliza Przybysz

Marketing szeptany to Wasza specjalizacja – nagrodziliśmy wspaniałą osobę, która zaraża kolejnych widzów miłością do naszego teatru. Bez niej ta widownia nie byłaby taka sama!

Drugą statuetkę w kategorii WIDZ wręczyliśmy Elizie Przybysz.

KATEGORIA PATRONITE - Dagmara i Mariusz Kaftańscy

Osób, które dobrze życzą Teatrowi Kamila Maćkowiaka jest coraz więcej i to wsparcie dociera do nas najróżniejszymi drogami. Dlatego od tego roku dodaliśmy nową kategorię w plebiscycie Aplauz – czyli Patronite.

Pierwszymi nagrodzonymi w tej kategorii byli Dagmara i Mariusz Kaftańscy.

KATEGORIA PATRONITE - Magdalena Wójcicka

Rok temu, w Międzynarodowy Dzień Teatru, czyli 27 marca, otworzyliśmy konto Teatru Kamila Maćkowiaka w serwisie Patronite. To wspaniałe narzędzie do budowania relacji z odbiorcami.

Jedną z najbardziej aktywnych naszych wspierających jest Magdalena Wójcicka, którą również nagrodziliśmy statuetką Aplauz.

DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA