fbpx

Jest radość – znów dla Was gramy!

Nie ma większej przyjemności dla teatru niż grać dla Państwa przedstawienia. W jakkolwiek oczywisty sposób to brzmi, w trakcie pandemicznego doświadczenia przekonanie to nabiera nowych znaczeń i przepełnione jest tęsknotą. Mimo że Teatr Kamila Maćkowiaka prezentował swoje spektakle publiczności w każdym okresie otwarcia instytucji kultury, przy zachowaniu wszelkich obostrzeń związanych z walką z pandemią, to jednak powrót na scenę z nowym, w pełni zaplanowanym sezonem i wspieraną budującymi przesłankami wiarą, że tym razem nic nam nie przeszkodzi w spotykaniu się z naszymi widzami jest radością, której nie da się wyrazić w słowach.

Przejęci pierwszymi pokazami spektakli już znanych i przygotowywanymi premierami oddajemy w Państwa ręce zupełnie nowy „Kulturalnik”, pismo przygotowane przez Fundację Kamila Maćkowiaka. Pomieściliśmy w tym wydawnictwie materiały o naszych produkcjach, zamierzeniach, najbliższych planach, rozmowy, fragmenty recenzji, przybliżyliśmy niektóre tytuły, zaprezentowaliśmy repertuar. Przedstawiamy również naszego fantastycznego, wielofunkcyjnego partnera, Monopolis, na którego Scenie zadomowił się nasz Teatr. Przede wszystkim jednak pragniemy zachęcić Państwa „Kulturalnikiem” do jak najczęstszych wizyt w naszym teatrze i poprosić o opowiedzenie o naszych przedstawieniach swoim bliskim, przyjaciołom, znajomym, a i obcym. Tutaj wszyscy jesteśmy teatralną rodziną.

Teatr Kamila Maćkowiaka to 240 miejsc na widowni w Scenie Monopolis we wnętrzach dawnego Monopolu Wódczanego, już kilkanaście tytułów w repertuarze, ich różnorodność gatunkowa i tematyczna. To także stwarzanie przestrzeni do zabawy, refleksji, wymiany myśli, emocji, a i budowania swoistej wspólnoty w coraz bardziej podzielonym świecie. Czekamy tutaj na każdego z Państwa, na wszystkich, którym potrzebne są sztuka, wspólne spędzanie czasu, lub chociażby autentyczna i niebanalna możliwość oderwania się od codzienności. Zapewniamy bezpieczeństwo, lecz nie bezmyślność. Relaks, lecz nie trywialność. Komfort, choć nie sielankę.

My możemy i chcemy dla Was grać. Wy miejcie przyjemność i satysfakcję z tego, że będziecie do nas przychodzić. Zapraszamy!

Zespół Fundacji Kamila Maćkowiaka

DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA