fbpx

Przed nami już dziewiąty sezon artystyczny Teatru Kamila Maćkowiaka

Drodzy Widzowie,

Przed nami już dziewiąty sezon artystyczny Teatru Kamila Maćkowiaka.

Wbrew rozmaitym trudnościom, zmianom, zawirowaniom w naszej codziennej rzeczywistości gramy dalej – i to jest głównie Wasza zasługa. Nawet nie wiecie, jak bardzo doceniamy Waszą obecność w naszym teatrze i wsparcie, które nieustannie nam okazujecie. Także dlatego hasło przewodnie z dotychczasowego „Najbardziej emocjonujący teatr w mieście” zmieniamy na „Teatr fajnych łodzian”. Również dlatego, wręczając w tym roku po raz pierwszy nagrody Fundacji Kamila Maćkowiaka „Aplauz”, postanowiliśmy wyróżnić Was i wręczyć statuetki w kategorii Widz. Jesteście nie tylko odbiorcami naszej działalności, często bywacie też jej współtwórcami.

W nowym numerze Kulturalnika Łódzkiego nie mogło zatem zabraknąć Waszych opinii na temat ulubionego spektaklu łodzian, czyli „Diva Show”. Mam nadzieję zresztą, że znajdziecie w nim wiele treści, które Was zainteresują, lub pokażą nasze spektakle z innej strony.

Przed nami jubileusz dziesięciolecia naszego Teatru. To właśnie monodramem „Diva Show” rozpoczęła się nasza przygoda w 2013  roku i pamiętam jak wszyscy wokół mnie ostrzegali, że popełniam zawodowe samobójstwo, odchodząc z etatu renomowanego teatru i zakładając autorską inicjatywę. Ja jednak wierzyłem w swoje marzenie, wierzyłem, bo razem za mną byli ludzie, którzy chcieli to marzenie współtworzyć. Niektórzy z nich zostali do dziś, doszli nowi, Fundacja Kamila Maćkowiaka stała się profesjonalna firmą i rozpoznawalną w Łodzi marką. Dziękuje wszystkim, którzy się przez te lata do jej rozwoju przyczynili.

Mojej ekipie, która przechodzi wraz ze mną przez  twórcze sztormy, bo dobić do następnego portu – czyli kolejnej teatralnej premiery.

Dziękuję Miastu Łódź za wspieranie naszych przedsięwzięć od naszego debiutu do dziś.

Coraz więcej wokół nas też firm, które chcą z nami współpracować, stając się naszymi mecenasami – jak w przypadku Rossmann, czy partnerami realizowanych spektakli, jak HRP. Od lat naszym partnerem jest też łódzkie MPK i Fundacja LodzArte.

Dzięki współpracy z biznesem możemy wyznaczać sobie kolejne cele, czas pokaże, że nie tylko teatralne.

Wierzę, że najważniejsze jest zawsze przed nami. Tym razem jednak najbardziej ekscytują mnie nie tylko teatralne premiery, ale przede wszystkim realizacje filmowe i telewizyjne. To kolejny milowy krok w rozwoju naszej inicjatywy. I spełnienie mojego kolejnego marzenia. W przyszłym roku zainaugurujemy działalność naszej platformy VOD. Postaramy się by oferta była różnorodna, ale też byśmy realizowali projekty specjalnie dla niej dedykowane.

Zapraszam Was do lektury Kulturalnika Łódzkiego, zapraszam na nasze spektakle. Pamiętajcie, że bez Was nie ma nas.

Kamil Maćkowiak

DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA