fbpx

Nowy monodram wkrótce!

“Mężczyzna z różowym trójkątem”* to tytuł najnowszego spektaklu Teatru Kamila Maćkowiaka.  

Decyzja zapadła! Wspomnienia homoseksualnego więźnia obozu koncentracyjnego podczas drugiej wojny światowej, opisane w książce pt. “Mężczyźni z różowym trójkątem” zainspirowały nas do stworzenia teatralnej adaptacji tej lektury. To kolejny autorski monodram Kamila Maćkowiaka. 

Czy paragraf 175 obowiązujący aż do 1968 r., na podstawie którego w III Rzeszy skazywano mężczyzn za relacje jednopłciowe to już przeszłość? Czy w XXI wieku żadna grupa społeczna nie jest dyskryminowana, uważana za gorszą, słabszą, odmienną? Czy niezależnie od tego jak wygląda nasze prywatne życie, możemy cieszyć się pełną wolnością obywatelską? Czy na pewno dla władz i społeczeństwa nie ma znaczenia to, z kim sypiamy, jakie mamy preferencje i w co wierzymy?  

Trudne tematy i konieczność spojrzenia w głąb siebie, przemyślenia ważnych kwestii to cechy charakterystyczne dla monodramów Kamila Maćkowiaka. I tym razem odważnie sięgamy po temat, który będzie budził kontrowersje. Dotkniemy aspektów, które często trzymamy zamiecione pod dywan podczas gdy na zewnątrz kreujemy tolerancyjne, otwarte oblicza, w wielu przypadkach będące zaledwie kruchą maską, skrywającą krzywy i popękany obraz rzeczywistości.  

Pierwsze pokazy w nowym sezonie teatralnym 2022/2023! Jak tylko będziemy mogli podać konkretne terminy – damy znać. 

* Zadanie: Realizacja 6 bezpłatnych pokazów spektaklu „Mężczyzna z różowym trójkątem” na podstawie książki „Mężczyźni z różowym trójkątem” Heinza Hegera dla mieszkańców Łodzi jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.