fbpx

Spektakle w Teatrze Maćkowiaka Łódź

Rolą teatru jest kreacja takiej rzeczywistości, która czyni widza wrażliwym, nieobojętnym na problemy innych ludzi i na wydarzenia mające miejsce w świecie rzeczywistym, która wzbudza  w nim ciekawość świata, która wzbogaca w przeżycia i doznania, a także zmusza do samodzielnego myślenia.

Takie spektakle oferuje swoim widzom Teatr Kamila Maćkowiaka. I te komediowe, i te dramatyczne traktują o sprawach bliskich nam, aktualnie dziejących się tuż obok, nierzadko dzielących społeczeństwo. Spektakl „Zombi” w ironiczny, sarkastyczny, a nawet ostry i dosadny przedstawia kulturową konfrontację „chrześcijańsko-demokratycznej Europy” z „uchodźcami-najeźdźcami-barbarzyńcami”. „Totalnie szczęśliwi” to sztuka pokazująca jak trudno w dzisiejszych czasach nawiązać prawdziwą relację, „Mężczyzna z różowym trójkątem” opowiada o życiu w lęku i wstydzie osób homoseksualnych, zaś „Cudowna terapia” zmusza widza do refleksji nad własnym życiem osobistym. Tematyka spektakli jest bardzo różna i bardzo szeroka – celem Teatru Kamila Maćkowiaka, teatru dla każdego, jest krzewienie kultury wśród wszystkich widzów i docieranie do nowych odbiorców. Prace nad dalszym repertuarem ciągle trwają.

14 premier i ponad 900 wystąpień – tyle razy mieszkańcy miasta Łódź (i nie tylko) mieli okazję obejrzeć nietuzinkowych aktorów w nietuzinkowych rolach. Spektakle w emocjonującym Teatrze Kamila Maćkowiaka na stałe wpisały się w kalendarz miejskich wydarzeń kulturalnych – warto się tam wybrać, zobaczyć, przeżyć.

Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem!