fbpx

Idiota

premiera: 9/10.10.2021
czas trwania: 105 minut
ograniczenia: 16+
Kategorie: Czarna komedia

OBSADA

Kamil Maćkowiak Karol
Agnieszka Skrzypczak Kira

Opis spektaklu

Lubicie rozwiązywać łamigłówki z podchwytliwymi pytaniami lub testy na inteligencję? A może lubicie hazard? A hazard to ryzyko, adrenalina i możliwość dużej wygranej… To ostatnie z całą pewnością lubi Karol (Kamil Maćkowiak), bohater spektaklu „Idiota”. Właśnie hazard stał się dla niego ucieczką od trudnej i pełnej napięć rzeczywistości.

O czym chce zapomnieć?

O rosnących ratach kredytu za mieszkanie, o tym, że przez kolejne lockdowny prawie stracił swój wymarzony interes… A także – a może przede wszystkim – o długach i kłamstwach, którymi od dawna karmi swoich najbliższych, żeby nie zobaczyli, jak dramatycznie rysuje się ich przyszłość.

Pewnego dnia Karol trafia w sieci na tajemnicze ogłoszenie, które za udział w badaniu sprawności intelektualnej obiecuje zaskakująco wysokie wynagrodzenie. Zgłasza się od razu, bo przecież kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana, a perspektywa szybkiego zarobku jest w jego sytuacji nader kusząca.

Tu właśnie zaczyna się akcja „Idioty”, czarnej komedii w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego. Już po pierwszych słowach prowadzącej badanie atrakcyjnej lekarki (Agnieszka Skrzypczak) okazuje się, że konsekwencje źle wykonanego zadania mogą okazać się dla Karola i jego najbliższych druzgocące…

UWAGA! Osoby wrażliwe lub chore na epilepsję informujemy, że w spektaklu wykorzystywany jest stroboskop.

Autor: Jordi Casanovas
Tytuł oryginalny: Idiota
Tłumacz: Rubi Birden
Reżyseria: Waldemar Zawodziński
Scenografia: Waldemar Zawodziński
Opracowanie muzyczne: Kamil Maćkowiak
Kierownik produkcji: Joanna Dutkowska
Asystent reżysera: Anna Bednarek

ZOBACZ TRAILER

PLAKATY

ARTYKUŁY NA TEMAT SPEKTAKLU

DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA