fbpx

Totalnie szczęśliwi

premiera: 31.12.2011
czas trwania: 120 minut
ograniczenia: 16+
Kategorie: Komedia

OBSADA

Kamil Maćkowiak Andreas
Ewa Audykowska-Wiśniewska Elizabeth

Opis spektaklu

Ewa Audykowska-Wiśniewska i Kamil Maćkowiak to duet niezwykle zgrany i sprawdzony, który już od ponad dekady przypomina się widzom w rolach czterdziestoletnich przedstawicieli pokolenia pełnego kompleksów, nie radzącego sobie ani z samotnością, ani z upływem czasu, ani z lękiem przed dorosłością. Życiem obojga steruje poczucie niespełnienia i nieustanna gonitwa za przemijającą młodością.

Ona jest aktorką pracującą w seks-telefonie, marzącą o roli Julii Capuletti w prawdziwym spektaklu teatralnym. On chwali się, że jest uznanym autorem, jednak nie wydał jeszcze ani jednej książki i nadal utrzymują go rodzice. Oboje są sfrustrowani swoim życiem, mimo tego wciąż mają nadzieję na odmianę swojego losu…

Spektakl w reżyserii Jacka Filipiaka z brawurowymi rolami Audykowskiej-Wiśniewskiej i Maćkowiaka od momentu premiery w 2011 roku stał się repertuarowym „ulubieńcem” widzów. Po ponad dekadzie ten niezwykły, czujący się na scenie (i w improwizacji!) jak ryba w wodzie duet aktorski wciąż przyciąga do siebie rzesze spragnionych teatralnej rozrywki odbiorców. Rozrywki niebanalnej, nieszablonowej, momentami zaskakującej – cóż innego może wyjść z połączenia dwójki zupełnie różnych, a jednak pragnących od życia tego samego bohaterów?

„Totalnie szczęśliwi” to spektakl, w którym śmiech przeplata się z refleksją i który pozwala na nowo uwierzyć w miłość w czasach, kiedy sztuczne wyrazy uznania w social mediach zdają się być ważniejsze od prawdziwej, niezatrutej technologią bliskości.

Autor: Silke Hassler
Tytuł oryginalny: „Total Glücklich”
Tłumacz: Aleksander Berlin
Reżyseria: Jacek Filipiak
Scenografia: Waldemar Zawodziński
Opracowanie muzyczne: Kamil Maćkowiak
Kierownik produkcji: Anita Żytczak

ZOBACZ TRAILER

PLAKATY

ARTYKUŁY NA TEMAT SPEKTAKLU

DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA