fbpx

SPOTKANIA TEATRALNE 10-LECIA

Świętujemy 10-lecie! Już 27 marca po pokazie spektaklu „Cudowna terapia” zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu spotkań teatralnych 10-lecia

Z okazji 10-lecia Teatru Kamila Maćkowiaka, przez cały sezon 2023/24 będziemy spotykać się z Wami, naszymi Widzami, żeby wznieść urodzinowy toast i porozmawiać z twórcami naszych spektakli. Wierzymy, że teatr to pole nieskończonego dialogu artysty z widzem. Szykujcie pytania do swoich ukochanych bohaterów i bądźcie z nami przez cały urodzinowy sezon!

Kiedy?

Kolejne wydarzenie z cyklu SPOTKAŃ 10-LECIA odbędzie się już 27 marca!

Spotkamy się z Wami na pokazie komedii „Cudowna terapia”, po którym zaprosimy Was na lampkę szampana, a następnie spotkanie z twórcami spektaklu – Mariuszem Słupińskim, Kamilem Maćkowiakiem i Pauliną Chruściel, która dołączyła do obsady w styczniu 2024!

Udział w spotkaniu jest bezpłatny dla Widzów spektaklu.

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, ul. Wojska Polskiego 83
27 marca (środa) po pokazie spektaklu „Cudowna terapia”
lampka szampana z okazji dziesięciolecia Teatru Kamila Maćkowiaka
spotkanie z twórcami spektaklu

O spektaklu „CUDOWNA TERAPIA”

Joanna (Paulina Chruściel) i Wiktor (Kamil Maćkowiak) są małżeństwem od kilkunastu lat. Mają dwójkę dzieci, prowadzą ustabilizowane i… dość przewidywalne życie. Są typowymi przedstawicielami klasy średniej, nie mają problemów finansowych, a dla postronnego obserwatora ich życie mogłoby wydawać się sielanką.

Niestety – jak to w przypadku małżeństw z wieloletnim stażem bywa – zgrany zespół stanowią już tylko podczas kłótni. Niegdyś bardzo w sobie zakochani, dziś czują się emocjonalnie wypaleni i sfrustrowani. Zgodni są co do jednego: winę za rozpad związku ponosi współmałżonek. Zmęczeni nieudanymi próbami wychodzenia z kryzysu, w końcu trafiają na terapię. Cudowną terapię.

Błyskotliwa przewrotność sztuki w myśl zasady „lekarzu lecz się sam” pokazuje, że życie osobiste terapeuty (Mariusz Słupiński) jest jednak równie splątane jak życie jego pacjentów… Jak potoczą się próby uratowania związku Joanny i Wiktora przez niestabilnego emocjonalnie lekarza, który sam właśnie stanął na życiowym zakręcie?

Sztuka w mistrzowski i bardzo atrakcyjny sposób dotyka uniwersalnych problemów, z którymi każdy z nas mierzy się na co dzień w swoim prywatnym życiu. Struktura spektaklu opiera się na błyskotliwych dialogach i nieoczywistych emocjonalnych woltach, które poprzez śmiech i komedię dają widzom szansę zarówno na refleksję nad własnym życiem osobistym, jak i na emocjonalne katharsis.

REŻYSERIA: WALDEMAR ZAWODZIŃSKI

DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA