fbpx

Jedyna taka gala w Polsce

Często chwalimy się nagrodami, jakie dostaje nasza Fundacja za działalność artystyczną: wygrane festiwale czy wyróżnienia od publiczności napędzają nas do działania. Postanowiliśmy odwrócić nieco role i nagrodzić tych, bez których nie byłoby już ponad 10-letniej historii naszej Fundacji – instytucjom, partnerom biznesowym i widzom.

W niedzielę, 26 czerwca zagraliśmy ostatni spektakl w sezonie 2021/2022. Z tej okazji, po pokazie „Śmierci i dziewczyny” rozdaliśmy po raz pierwszy nagrody Teatru Kamila Maćkowiaka, Aplauz.

Żadna inicjatywa kulturalna nie funkcjonuje w próżni. Jak powietrza potrzebuje dobrych ludzi wokół, którzy uwierzą w ideę, w to, że można stworzyć coś naprawdę ważnego, czego wartość nie mierzy się jedynie w liczbach czy kwotach. Nie bez powodu hasło reklamowe Teatru Kamila Maćkowiaka brzmi „najbardziej emocjonujący teatr w mieście”: mamy stałe grono lojalnych widzów, a nowych wciąż przybywa. Magia Teatru Kamila Maćkowiaka pozwala im doświadczyć czegoś nowego. Przenieść się na kilka godzin do innego świata. Możemy go tworzyć już od dziesięciu lat, bo są z nami wspaniali Przyjaciele: przedstawiciele instytucji, biznesu oraz nasi kochani widzowie. Robimy teatr dla Was i dzięki Wam.

Nagrody otrzymali:

W kategorii Biznes – Fundacja LodzArte, Clariant oraz Flint Group.

Dla każdej niezależnej instytucji kultury współpraca z biznesem to podstawa funkcjonowania. Nasza relacja ze środowiskiem łódzkiego biznesu pokazuje, że te dwa, pozornie odległe obszary działalności mogą mieć realny wpływ na rozwój lokalnej społeczności.

Nagrodę specjalną przyznaliśmy Miastu Łódź, wspierającemu nas od pierwszej produkcji Fundacji, czyli „DIVA Show”. Dziękujemy, że wierzycie w nasze projekty i wartość, którą chcemy dawać łodzianom.

Jako jedyny teatr na świecie postanowiliśmy nagrodzić tych, którzy nadają sens naszej pracy – czyli naszych wspaniałych widzów. Nagrodę przyznaliśmy naszym wspaniałym, wiernym widzkom, Agnieszce Kieszkowskiej i Ilonie Dudek, które są z nami od wielu lat i nie zliczymy osób, które trafiły do Teatru Kamila Maćkowiaka dzięki nim.

Dziękujemy za obecność wszystkim gościom. Obiecujemy, że takich spotkań w nowym sezonie będzie więcej. Do zobaczenia w teatrze!

DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA