fbpx

Witamy w nowym domu Teatru Kamila Maćkowiaka!

Jedno, co w życiu jest pewne, to zmiany. Podwóch latach spędzonych w Monopolis nasz teatr, przynajmniej do końca bieżącego sezonu, będzie prezentował swoje przedstawienia na scenie Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Parku Ocalałych w Łodzi. Tak oto znaleźliśmy kolejny dom – zakończyła się jedna przygoda, rozpoczynamy następną.

Każda przeprowadzka, to nowe otwarcie. Zastrzyk (jakież aktualne słowo) energii, nadziei, planów, emocji. Dla nas to również ważne doświadczenie, wiążące się z pojawieniem w części miasta, w której nie ma podobnej sceny i w której jeszcze nie funkcjonowaliśmy. Wierzymy, że to ogromna szansa na pozyskanie nowych widzów, zdobycie kolejnych przyjaciół teatru. A także podarowanie naszej wrażliwości i oferty tym mieszkańcom Bałut, którym może dotychczas trudno było wybrać się do miejsc, gdzie pracowaliśmy. Liczymy zarazem, że pozostanie z nami niezmiennie wiernie towarzysząca nam publiczność, ciekawa działań Teatru Kamila Maćkowiaka w świeżych okolicznościach. Dla wszystkich będziemy realizować przedstawienia z tą samą intensywnością i szczerością, co w poprzednich latach.

Nowym widzom pragniemy się przedstawić, a ze znanymi nam – uaktualnić znajomość także dzięki „Kulturalnikowi”, pismu przygotowanemu przez Fundację Kamila Maćkowiaka. Jako ludzie teatru znamy siłę słowa, dlatego publikujemy materiały o naszych produkcjach, zamierzeniach, najbliższych planach, rozmowy, fragmenty recenzji, przybliżamy niektóre tytuły, prezentujemy repertuar. Przede wszystkim jednak pragniemy „Kulturalnikiem” zachęcić Państwa do jak najczęstszych wizyt w naszym teatrze i poprosić o poniesienie dobrej wieści o naszych przedstawieniach swoim bliskim, przyjaciołom, znajomym, a i nieznajomym. Tutaj wszyscy jesteśmy teatralną wspólnotą. W tym miejscu brzmi to szczególnie znacząco.

Teatr Kamila Maćkowiaka to już kilkanaście tytułów w repertuarze, ich różnorodność gatunkowa i tematyczna, znakomici aktorzy w kolejnych spektaklach, pracujący z nami wybitny reżyser i scenograf Waldemar Zawodziński, jako twórcza opoka. Wspólnie realizujemy przedsięwzięcia, dla których najistotniejszym elementem jest widz. Staramy się zaprosić Państwa do zabawy, refleksji, wymiany myśli, emocji, a i tworzenia wyjątkowej bliskości, której tak bardzo nam dzisiaj brakuje. Czekamy na każdego z Państwa, na wszystkich, którym potrzebne są sztuka, wspólne spędzanie czasu, lub chociażby autentyczna i niebanalna możliwość oderwania się od codzienności, oddech od rzeczywistości. Zapewniamy życzliwość i bezpieczeństwo, lecz nie bezmyślność. Relaks, lecz nie trywialność. Komfort, choć nie sielankę. Niech Teatr Kamila Maćkowiaka będzie także Waszym domem.

Zapraszamy zatem obecnie na nasze przedstawienia do gościnnego Centrum Dialogu im. Marka Edelmana. Co jeszcze przed nami? Nic nie jest oczywiste. Zapewniamy jednak, że wszędzie będziemy czekać na Państwa z otwartymi ramionami i sercem.

Zespół Fundacji Kamila Maćkowiaka

DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA