fbpx

„Mężczyzna z różowym trójkątem” zwycięzcą plebiscytu Energia Kultury 2023!

Drodzy Widzowie!

 Statuetka Energia Kultury 2023 jest nasza!

15 marca odebraliśmy nagrodę za najważniejsze wydarzenie kulturalne minionego roku za spektakl „Mężczyzna z różowym trójkątem”. Dostaliśmy ją od Was i dzięki Wam, bo to WY oddaliście na nas swoje głosy. Uskrzydliliście nas tym pospolitym ruszeniem w głosowaniu. Dziękujemy z całego serca!

To była pierwsza nasza nominacja w plebiscycie Energia Kultury, organizowanego przez Telewizję Toya. Dziękujemy Kapitule za to wyróżnienie.

To nasz najbardziej misyjny spektakl. „Mężczyzna z różowym trójkątem” powstał z potrzeby serca – chcemy pokazać bardzo wyraźnie, że procesy, które doprowadziły do dramatu mężczyzn z różowym trójkątem w czasie II Wojny Światowej, skazanych za kontakty homoseksualne, są w naszych czasach boleśnie żywe. My chcemy żyć w świecie opartym na akceptacji, w którym bezpiecznie jest kochać i być kochanym tak, jak się chce.

Spektakl powstał dzięki dotacji z UMŁ i był przygotowany wyłącznie na 6 darmowych pokazów w ramach projektu, bo temat jest trudny, dla widzów o mocnych nerwach. A jednak – znowu nasi Widzowie pokazali, że tworzą społeczność wyjątkową. Dzięki Waszemu zainteresowaniu spektakl wszedł na ponad rok do repertuaru i mieliśmy zaszczyt zaprezentować Wam go jeszcze kilka razy. I usłyszeć na koniec każdego pokazu najgłośniejszą ciszę, jaką można sobie wyobrazić.

Jesteśmy nie tylko teatrem fajnych łodzian. Jesteśmy teatrem ludzi z otwartymi sercami, o wielkiej wrażliwości i empatii. Stawiacie nam coraz wyżej poprzeczkę. Dziękujemy!

Pożegnanie z tytułem „Mężczyzna z różowym trójkątem” odbędzie się 11 i 12 kwietnia. Do zobaczenia w teatrze.

DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA